Szkoła Groomingu

pies na medal

Chcesz zostać prawdziwym psim fryzjerem? Trafiłeś pod właściwy adres.

DO OTWARCIA WŁASNEGO SALONU NIE JEST CI POTRZEBNY ŻADEN „PAPIER” – takie twierdzenie jest nieuczciwym chwytem marketingowym…. Aby jednak utrzymać się po otwarciu, potrzebujesz solidnej wiedzy, dużo pokory i ciężkiej pracy, gdyż klienci coraz częściej są świadomi, czego powinni wymagać od prawdziwego fachowca w naszym zawodzie.

Groomer musi mieć doskonałe widzenie przestrzenne, musi być fryzjerem, rzeźbiarzem i kynologiem w jednym. Powinien mieć zdolności manualne, ale być również artystą, z odpowiednim podejściem i miłością do psów. Nauczyć się anatomii, motoryki i wzorców. Odróżniać różne rodzaje włosa, nie tylko w obrębie różnych ras, ale często w obrębie jednej rasy, podobnie z typami budowy czy urody. Tak jak fryzjer ludzki, dobiera fryzurę do twarzy i oczekiwań klienta, tak fryzjer psi musi dobrać fryzurę podkreślającą piękno psa i tuszującą jego niedoskonałości, jednocześnie odpowiadającą wymaganiom właściciela. I ta fryzura powinna ładnie wyglądać w statyce, ale również w ruchu i to nie tylko w dniu wizyty – również kilka tygodni później. Ta szkoła da Ci przede wszystkim ogrom wiedzy i solidne podstawy, z których będziesz korzystać rozwijając swoje umiejętności.

Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych kursów groomerskich w naszym kraju. Dlaczego?
W przeciwieństwie do większości szkół groomerskich stawiam przede wszystkim na solidne podstawy i wiedzę teoretyczną. Doświadczenie przyjdzie z czasem, ale z odpowiednią wiedzą, dużo szybciej osiągniesz zadowalające efekty.

Teoria jest często w dużym stopniu pomijana, bo szkoły groomingu zasłaniają się frazesami, „najważniejsza jest praktyka”, i dlatego na ulicach wiele psów chodzi ogolonych do różowej skóry, większość szorstkowłosych jest strzyżona, a nie trymowana, ba, nawet psy z podwójną okrywą trafiają „pod nóż”… Wszystko przez to, że na kursach nie było odpowiednich podstaw…

W mojej szkole nie brakuje oczywiście praktyki.

W trakcie trwania szkolenia kursant ma możliwość samodzielnej pracy z różnymi rasami – ilość modeli zależy od postępów kursanta. Nie zależy mi, abyś ostrzygł jak najwięcej psów, ale by nauczyć Cię właściwej pracy narzędziami, „widzenia” anatomii psa pod futrem, dopasowania fryzury, staranności pracy.

Nauczysz się jak prawidłowo kąpać i przygotowywać włos do strzyżenia. Wiele osób nawet nie ma pojęcia, że robi to źle, a przez to efekty strzyżenia są marne…

Nauczysz się wykonywać eleganckie stylizacje korzystając z maszynki, nasadek dystansujących, grzebieni i różnych rodzajów nożyc.

Dowiesz się, jak wykonać najmodniejsze fryzury oraz zachować odpowiedni balans i proporcje, oraz jak sprawić, by nie było widać linii cięcia, i by pies wyglądał naturalnie. Żadnego golenia pod włos i na łyso, tylko estetyczne fryzury, bez żadnych odstających „falbanek”.

Nauczysz się trymowania psów szorstkowłosych i spanieli.

Dostaniesz argumenty, jakimi przekonasz klientów do zmiany złych nawyków dotyczących pielęgnacji ich pupili.

Dzięki pracy w dwóch lokalizacjach zobaczysz różne rozwiązania zastosowane w salonach, jak również poznasz różną mentalność odwiedzających salon klientów.

Inwestycja w ten kurs pozwoli Ci zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, które normalnie musiałbyś wydać na kursy doszkalające.

Przygotuj się, że studencka „sesja” w porównaniu do nauki w moich salonach, to bułka z masłem i czysta przyjemność. Zobaczysz, jak wiele wiedzy trzeba przyswoić, żeby wykonywać ten zawód rzetelnie. Jeśli jeszcze się wahasz, porównaj zdjęcia moich prac, i moje sukcesy, z innymi szkołami groomingu w okolicy – decyzja zawsze należy do Ciebie.

Ten kurs strzyżenia psów jest właśnie dla Ciebie!