Kurs Podstawowy

Przygotuj się, że studencka „sesja" w porównaniu do nauki w moich salonach, to bułka z masłem i czysta przyjemność. Zobaczysz, jak wiele wiedzy trzeba przyswoić, żeby wykonywać ten zawód rzetelnie. Jeśli jeszcze się wahasz, porównaj zdjęcia moich prac, i moje sukcesy, z innymi szkołami groomingu w okolicy – decyzja zawsze należy do Ciebie.

podstawowy kurs grooming

DO OTWARCIA WŁASNEGO SALONU NIE JEST CI POTRZEBNY ŻADEN „PAPIER” – takie twierdzenie jest nieuczciwym chwytem marketingowym….

Aby jednak utrzymać się po otwarciu, potrzebujesz solidnej wiedzy, dużo pokory i ciężkiej pracy, gdyż klienci coraz częściej są świadomi, czego powinni wymagać od prawdziwego fachowca w naszym zawodzie.

Groomer musi mieć doskonałe widzenie przestrzenne, musi być fryzjerem, rzeźbiarzem i kynologiem w jednym. Powinien mieć zdolności manualne, ale być również artystą, z odpowiednim podejściem i miłością do psów. Nauczyć się anatomii, motoryki i wzorców. Odróżniać różne rodzaje włosa, nie tylko w obrębie różnych ras, ale często w obrębie jednej rasy, podobnie z typami budowy czy urody. Tak jak fryzjer ludzki, dobiera fryzurę do twarzy i oczekiwań klienta, tak fryzjer psi musi dobrać fryzurę podkreślającą piękno psa i tuszującą jego niedoskonałości, jednocześnie odpowiadającą wymaganiom właściciela. I ta fryzura powinna ładnie wyglądać w statyce, ale również w ruchu i to nie tylko w dniu wizyty – również kilka tygodni później. To szkolenie da Ci przede wszystkim ogrom wiedzy i solidne podstawy, z których będziesz korzystać rozwijając swoje umiejętności.

Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych kursów groomerskich w naszym kraju. Dlaczego?
Stawiamy na solidne podstawy i wiedzę teoretyczną. Dlatego teorian u nas trwa cały tydzień po 8h dziennie, a zobaczysz, że to i tak mało! Doświadczenie przyjdzie z czasem, ale z odpowiednią wiedzą, dużo szybciej osiągniesz zadowalające efekty.

Teoria bywa w dużym stopniu pomijana, bo szkoły groomingu zasłaniają się frazesami, „najważniejsza jest praktyka”, i dlatego na ulicach wiele psów chodzi ogolonych do różowej skóry, większość szorstkowłosych jest strzyżona, a nie trymowana, ba, nawet psy z podwójną okrywą trafiają „pod nóż”… Wszystko przez to, że na kursach nie było odpowiednich podstaw…

Na naszym kursie nie brakuje też praktyki – 2 psy dziennie przez 3 tygodnie, samodzielnie, oczywiście z pomocą instruktora.

W trakcie trwania szkolenia kursant ma możliwość samodzielnej pracy z różnymi rasami – ilość modeli zależy od postępów kursanta, zazwyczaj są to 2 psy dziennie. Nie chodzi o to,  abyś ostrzygł jak najwięcej psów, ale by nauczyć Cię właściwej pracy narzędziami, „widzenia” anatomii psa pod futrem, dopasowania fryzury, staranności pracy.

Nauczysz się jak prawidłowo kąpać i przygotowywać włos do strzyżenia. Wiele osób nawet nie ma pojęcia, że robi to źle, a przez to efekty strzyżenia są marne…

Nauczysz się wykonywać eleganckie stylizacje korzystając z maszynki, nasadek dystansujących, grzebieni i różnych rodzajów nożyc.

Dowiesz się, jak wykonać najmodniejsze fryzury oraz zachować odpowiedni balans i proporcje, oraz jak sprawić, by nie było widać linii cięcia, i by pies wyglądał naturalnie. Żadnego golenia na łyso, tylko estetyczne fryzury, bez żadnych odstających „falbanek”.

Nauczysz się trymowania psów szorstkowłosych i spanieli.

Dostaniesz argumenty, jakimi przekonasz klientów do zmiany złych nawyków dotyczących pielęgnacji ich pupili.

Dowiesz się jak prowadzić biznes, a nie tylko strzyc psy. Niestety nie wystarczy być fachowcem, żeby utrzymać się na rynku.

Inwestycja w ten kurs pozwoli Ci zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, które normalnie musiałbyś wydać na kursy doszkalające.

Każdy uczestnik otrzymuje obszerne materiały szkoleniowe, fartuch groomerski, własne port folio (!) oraz 3 pary nożyczek na własność.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Uczestnik otrzyma dyplom ukończenia kursu oraz zdania egzaminu.

Ten kurs strzyżenia psów jest właśnie dla Ciebie!

Zapisz się na kurs już dziś

Zapisz się przez formularz lub skontaktuj się osobiście